saint_left2

КРЕМЕНЧУК

Кременчук
Спільнота Історія
Богослужіння

Офіційною датою заснування нашого міста вважається 1571 рік, коли польський король Сигізмунд Август підписав універсал про будівництво фортеці в урочищі Кременчук. За даними перепису 1897 року тут налічувалося 1204 католики. 1910 року був збудований костел Святого Йосипа, на кошти добродійки – пані Грабіни Котовської з Полтави.

У роки радянської влади будівлю костелу націоналізовано, там знаходилися дім санітарної культури, пізніше кінотеатр та дитяча спортивна школа. На початку 90-х років будинок передано православній Свято-Миколаївській церкві.
5 червня 2001 року було зареєстровано парафію Святого Йосипа. Протягом наступних років о. Яцек Пиль OMI, настоятель з Полтави, двічі на місяць служив меси в однокімнатній квартирі однієї з прихожанок.
У березні 2003 року за фінансової допомоги фундації "Допомога церквам на Сході" і з допомогою о. Яцека й парафіян придбано дві земельних ділянки зі старими аварійними будиночками для побудови парафіяльного центру. 19 березня, напередодні дня Святого Йосипа, Обручника Пресвятої Діви Марії, месу в Кременчуці відслужив єпископ-ординарій Харківсько-Запорізької дієцезії Станіслав Падевський. Відбулася вона в конференц-залі центральної міської бібліотеки. Єпископ подарував парафії ікону з образом св. Йосипа. Уперше за вісім десятиліть Кременчук відвідав католицький єпископ.
Протягом 2003-2004 років до парафії із Запоріжжя часто приїжджала с. Люцина Гжонсько (SSpS), проводила катехези, вчила співу, привезла пісенники. У грудні 2003 року завдяки допомозі організації RENOVABIS закуплено чотирикімнатну квартиру для сестер зі згромадження Служебниць Божого Духа. Згодом у Кременчуці оселяються сестри Паула Ягода, Ельжбета Росіньська і Марія Сьлєзяк. 24 грудня перше богослужіння в новому приміщенні великої квартири відслужив о. Ромуальд Опєлка ОМІ з Полтави.
8 серпня 2004 року до Кременчука прибув перший настоятель парафії св. Йосипа – о. Едуард Кава, францисканець.

У квітні 2005 року розпочинаються підготовчі та будівельні роботи на території майбутнього францисканського монастиря. Будівництво храму розпочалося завдяки фінансовій допомозі німецьких організацій RENOVABIS та KIRCHE IN NOT. З вересня у парафії почав працювати вікарій – о. Кшиштоф (OFM Conv), священики починають регулярно відправляти меси також і у Глобиному, використовуючи приміщення приватного будинку.
З 2006 року священики й сестри починають регулярно, двічі на тиждень  відвідувати хворих у туберкульозному диспансері.
18 березня у свято св. Йосипа відпустову месу провів єпископ Станіслав Падевський. Він освятив наріжний камінь храму. Меса відбувалась у приміщенні майбутнього монастиря, перший поверх щойно встигли перекрити, було холодно й на голови кліру та парафіян капала тала вода. Вже у липні будівля монастиря підводиться під дах, у віконниці вставляють шибки, а у серпні над костелом встановлено хрест.

7 січня 2007 року до першого причастя приступають четверо дітей.
Із серпня новим вікарієм стає францисканець Славомир Бистри з Польщі. 23 вересня прибула для роботи в парафії с. Марія Немченко.
2008 рік – каплиця добудовується й прикрашається люстрами, рельєфними зображеннями Стоянь Хресної Дороги, починає працювати опалення. 4 серпня приїхав ще один вікарій – бр. Петро Франків (OFM Conv).

Із серпня 2009 року настоятелем є о. Микола Орач (OFM Conv). У парафії працюють сестри Світлана Мацюк, Галина Мадей та Марія Сьлєзяк SSpS.

www.kr.pl.ua