Капітула Провінції

Капітула Провінції

З понеділка по суботу (14-19 травня 2012 р.), в Гарменжах, неподалік Освенціму, пройшла друга частина Капітули провінції св. Антонія і бл. Якова Стрепи. Капітула – це зібрання братів, що відбувається кожні чотири роки. ЇЇ метою є ревізії життя у Ордені, а також вибір настоятелів і відповідальних за різні справи. В березні цього року під час першої частини Капітули був обраний Провінціал і його рада. Настоятелем провінції став о. Ярослав Захаріяш. Під час нарад брати, які зібралися на капітулі, прийняли 19 ухвал і ознайомилися з чотирьохрічною програмою провінції, а в четвер, 17 травня, на VI сесії, брати обрали настоятелів монастирів, настоятелів формаційних домів і відповідальних за апостольські діла. 

В зустрічі в Центрі св. Максиміліана взяли участь делегати, яких обрали шляхом безпосереднього голосування, листового, а також брати з уряду. Новими настоятелями монастирів на Україні стали: у Львові – о. Владислав Лізун; в Борисполі – о. Едуард Кава, а в Кременчуці – о. Микола Орач. Настоятелів у Мацьківцях і Більшівцях оберуть пізніше, оскільки в цих місцях ще немає офіційно встановлених монастирів. В суботу до делегатів приїдуть інші брати з Провінції і візьмуть участь в так званій Капітулі Наметів, поєднаній з присягою настоятелів, яка відбудеться під час урочистої Євхаристії 19 травня 2012 р. о 12.00. (назва „Капітула Наметів” сягає часів св. Франциска, коли в капітулах брали участь всі брати і через нестачу місця для всіх у монастирі, брати були змушені жити в наметах).
На сьогодні краківські францисканці мають на території Польщі 24 монастирі і 3 формаційні доми (постулят, новіціат, семінарія), в яких проживає 270 братів. За межами Польщі Провінція св. Антонія і бл. Якова налічує 33 монастирі, в яких перебуває 255 ченців. В загальному 495 братів. Зараз на Україні є 5 монастирів, в яких працює 17 братів після вічних обітів. Монастирі і місця перебування францисканців знаходяться в Європі (Німеччина, Італія, Словаччина і Албанія), Азії (Узбекистан), Африці (Уганда), Південній Америці (Болівія, Перу, Парагвай), а також в Північній Америці (США) Окрім цього брати з Польщі допомагають францисканцям в Росії, Чехії, Ірландії і Австрії.

{gallery}artykuly/12.05.17{/gallery}