Надзвичайний Адвент

Надзвичайний Адвент

Цього року Адвент у нашій бориспільській парафії розпочався з не щоденної події. На початку недільної Святої Меси відбувся обряд прийняття до катехуменату. До грона катехуменів був прийнятий Роман, який вже на протязі кількох років у активний спосіб шукав живого Бога.

Протягом двох останніх місяців Роман проходив прекатехуменат, що полягав на слуханні циклу катехетичних занять. Катехези мали на меті приблизити особу Ісуса Христа, Його роль у житті людини, так як для того, щоб полюбити Ісуса Христа необхідно Його пізнавати, тому що лише полюбивши, можна піти за Господом як учень.
Літургія розпочалась від привітання кандидата до катехуменату при вході до храму та представлення його парафіяльній спільноті. Товаришував йому так званий «поручитель», який засвідчив перед спільнотою Церкви, що Роман є гідний розпочати приготування до прийняття Таїнства Хрещення, після чого мав місце діалог, під час якого кандидат міг сам виразити таке прагнення. Головуючий Літургії вчинив знак хреста на чолі, устах, очах, вухах, грудях і плечах катехумена. Катехумен отримав хрест, що є знаком спасіння, яке звершив Христос. Ікона хреста, яку отримав Роман, пов’язана зі св. Франциском з Ассізі, який розпочав свою місію в Церкві від зустрічі з Ісусом на хресті в каплиці св. Даміана.
Після гомілії Роман отримав Євангеліє, яке від сьогодні має бути для нього картою життя.
Згідно зі стародавнім звичаєм, а також книгою «Обрядів християнського втаємничення дорослих», після Літургії Слова катехумен залишив вірних, які були присутніми в храмі.
Попереду Романа ще довга дорога приготування до прийняття Таїнства Хрещення, яке відбудеться під час вечірньої Літургії у Пасхальну Вігілію. Тепер на цій дорозі йому товаришує молитва і підтримка Церкви. У щотижневих катехезах і зустрічах зі словом Божим катехумен розвиватиметься у вірі і любові Церкви, пізнаючи таємницю спасіння.
Катехумени є знаком розвитку і життя Церкви. З такою радістю ми розпочали переживання цьогорічного Адвенту, захоплені великою любов’ю Бога.
Бр. Станіслав Нуцковський

{gallery}boryspil/14.12.02{/gallery}