Провінційний Капітул

Провінційний Капітул

У днях 2-7 травня в Кальварії Пацлавській відбулась ІІ частина провінційного капітулу. Під час засідання брати дискутували, між іншим, над повстанням кустодії в Україні, фондом для формації в найубогіших сферах ордену та деяких інвестицій, таких як будівництво костелу в Зеленій Гурі; розглядалися проекти, зміни системи вибору провінціала, створення комісії до справ мистецтва і реставрації пам’яток архітектури, та обов’язку річних звітів і бюджетів роботи провінції.

У четвер, 5 травня, краківські францисканці зустрілися на так званому „капітулі наметів”, щоби спільно молитись, спілкуватися та святкувати. Спершу під аркадою костелу, біля гробу Слуги Божого о. Венантія Катажинця відспівали урочисте „Te Deum”, адже наприкінці квітня папа Франциск надав Конгрегації Канонізаційних Справ дозвіл на оприлюднення декрету про героїчність чеснот цього монаха.
Тоді перед чудотворним образом Матері Божої Кальварійської провінціал о. Мар’ян Голомб розпочав молитву про мир на світі та захист від тероризму. Брати спільно помолилися розарієм на коронках (вервицях), в яких розміщені реліквії ІІ ступеня (клаптики вбрання) блаженних мучеників Михайла Томашека і Збігнева Стшалковського. 25 років тому ці місіонери загинули у Перу від рук терористів. „Коли бл. Збігнев і бл. Михайло не дали терористам залякати себе та стали посланцями миру аж до мучеництва, це означає, що вони також будуть, – у таємниці сопричастя святих, – заступатися за людей і оберігати їх від наростаючої хвилі тероризму”, – пояснював вищий настоятель.
На завершення святої меси отець провінціал на звернення Провінційної Кустодії у Словаччині вручив о. Роландові нагороду провінції. Священик отримав її в доказ визнання за особистий вклад у знайдення останків наших співбратів мучеників з XVII ст., похованих у місцевості Рад, а також за багатолітнє проведення досліджень над присутністю синів св. Франциска у тій місцевості.
У передостанній день провінційного звичайного Капітулу делегати затвердили новий Чотирьохлітній План Провінції та ухвали.
Під час ранкового засідання у п’ятницю вищий настоятель болівійської кустодії о. Рональд Арміхо Зелада розповів братам про політичну ситуацію у своїй країні, а також у Кустодії.
У п’ятницю та суботу, 6 і 7 травня, делегати капітулу обирали шляхом голосування настоятелів монастирів і формаційних домів. Настоятелями монастирів в Україні стали:
Львів – о. Едуард Кава
Більшівці – о. Андрій Ванат
Бориспіль – о. Станіслав Нуцковський
Кременчук – о. Микола Орач
Мацьківці – о. Григорій Цимбала

Останнє суботнє голосування стосувалося формаційних домів. Ректором Вищої Духовної Семінарії Францисканців ім. св. Максиміліана Марії Кольбе у Кракові став о. др. Маріуш Орчиковський, наставником новіціату в Кальварії Пацлавській – о. Даріуш Сова, а вихователем (наставником) преновіціату в Глогувку – бр. Мартін Гузік.
На завершення провінційного звичайного Капітулу Провінції св. Антонія і бл. Якова Стрепи Ордену Братів Менших Конвентуальних (Францисканців) у Санктуарії Муки Господньої і Матері Божої в Кальварії Пацлавській була відслужена меса подяки.
Під час Євхаристії новообрані настоятелі монастирів склали визнання віри та присяги, між іншим зберігання єдності з Католицькою Церквою; виконання з великою турботою та вірністю всіх обов’язків; зберігання і передання віри; підтримання спільної дисципліни цілій Церкві та дотримання усіляких церковних приписів, особливо тих, які містяться у Кодексі Канонічного Права.
Провінціал скерував особливе слово до нових настоятелів. Закликав їх, щоб у своєму служінні на перше місце ставили братів, яких Бог віддає під їхню опіку. „Будьте для них батьками і братами. Піклуйтеся про них і допомагайте їм іти Божою дорогою. До цього вас передусім закликає Господь”.
Капітул краківських францисканців завершився урочистим „Te Deum” і благословенням.

{gallery}akcje/16.05.05{/gallery}