2013 - Віриш? Ти не сам

2013 - Віриш? Ти не сам

“Віриш? Ти не сам”. Девіз цьогорічної Зустрічі Молоді торкається Року Віри, який зараз переживає Католицька Церква і підкреслює значення віри у спільноті. Тим, хто дає віру є Господь Бог, якому і в якого ми віримо. Він, з нашою співучастю, зміцнює нашу віру і розвиває її.

Віра не є особистою справою людини, але кожен, хто отримав цей дар, повинен ділитися ним із іншими, зміцнювати слабких і давати свідоцтво віри світу, в якому живуть усі ті, які не знають Бога, для кого Бог є байдужим або ж вважають Його ворогом.
Як щороку, Зустрічі Молоді передували піші паломництва з „чотирьох сторін світу”. Під час дороги учасники ознайомлювались зі змістом Правд Віри, намагались їх глибше пізнати та зрозуміти, щоб впровадити їх у життя.
У вівторок, 9 липня 2013 р., зі Снятина від гробу бл. Марти В’єцкої вирушило паломництво до Більшвців, яке провадив о. Григорій Зомбек, настоятель з Заболотова. Паломництво проходило через Заболотів, Коломию, Тлумач, Єзупіль, Галич. Кожного дня паломництва до групи приєднувались нові паломники. На четвертий день паломництва долучилась група з Івано-Франківська.
В середу, 10 липня 2013 р., вирушили два наступні паломництва зі Львова і Тернополя. Львівську групу провадив бр. Петро Франків, паломництво йшло через Бібрку, Перемишляни, Рогатин і Бурштин. Натомість паломництво з Тернополя провадив бр. Мар’ян Мельничук враз із чисельною групою парафіян з Мацьківців, Шаровечки і Хмельницького.
Після приходу паломників до Більшівців у суботу вечором о 19.00 год. була відслужена урочиста Євхаристія, яку очолили митрополит Львівський архієпископ Мечислав Мокшицький і єпископ Григорій Кашак, ординарій Соснівської дієцезії, при присутності багатьох священиків, в тому числі ректора Папського Університету ім. Івана Павла ІІ в Кракові о. Владислава Зузяка.
Після важкого дня відбулись інтеграційні танці, які провела молодь, волонтери з Фонду Брат Сонце з Кракова.
Неділя, другий день Храмового свята та, водночас, перший день Зустрічі Молоді, був багатий в новий досвід. Головну урочисту Месу очолив представник провінціала Краківської провінції францисканців о. Броніслав Ставоровський. На цю Євхаристію прибули автобуси з вірними зі Львова і Мацьківців. Після закінчення Меси на вулиці Більшівців вирушила, перша після закінчення війни, євхаристійна процесія при супроводі духового оркестру зі Львова.
Після обіду розпочалась 12 Франисканська Зустріч Молоді під девізом: Віриш? Ти не сам!
Зустріч Молоді попровадили бр. Павло Одуй, с. Ліджі Паяпілі, сестри зі Згромадження св. Йосипа з молоддю з Закарпаття та спільнота „Живий Вогонь” зі Львова.
Зустрічі розпочинались з пантоміми, пізніше була конференція, молитва прослави і свідоцтво життя вірою.
Окрім того в недільний вечір учасники зустрічі мали змогу послухати концерт групи SAnto і групи Твій дім є в небі. У понеділок вечором взяти участь у Хресній Дорозі на гору понад Більшівцями, приготовану молоддю з Кам’янки Бузької під керівництвом Олени Жарської. А також пережити зворушливе богослужіння, на якому могли отримати батьківське благословення, під час якого в символічний спосіб були пробачені провини.
Як наступний етап порядкування людських відносин усі згромаджені могли вільно вибрати Ісуса на єдиного Господа свого життя.
Найбільш інтенсивним і змістовно багатим було молитовне нічне чування, яке завершило цьогорічну Зустріч. Під час адорації Пресвятих Тайн через руки священиків був вилитим на учасників Зустрічі Святий Дух. На Євхаристії, що розпочалась о півночі, і яку очолив бр. Едуард Кава, настоятель Ордену Братів Менших Конвентуальних в Україні, було роз’яснено значення спочинку в Дусі як одного з таємничих діянь Святого Духа в людських серцях.
Зустріч закінчилась у середу зранку свідоцтвами і спільним фото, після якого учасники роз’їхались по домівках, втомлені, проте наповнені міццю з неба.