ІСТОРІЯ НОВЕННИ (29 XI -7 XII) ПЕРЕД УРОЧИСТІСТЮ НЕПОРОЧНОГО ЗАЧАТТЯ ПДМ

ІСТОРІЯ НОВЕННИ (29 XI -7 XII) ПЕРЕД УРОЧИСТІСТЮ НЕПОРОЧНОГО ЗАЧАТТЯ ПДМ

8 грудня 1854 р. Папа Пій ІХ словами булли „Ineffabilis Deus“: Блаженнійша Діва Марія в першому моменті її зачаття єдиною в своєму роді благодаттю та привілеєм всемогутнього Бога, зважаючи на заслуги Христа Ісуса Спасителя людського роду, була збережена незаторкнутою від всякої плями первісної провини, урочисто проголосив догмат про Непорочне Зачаття Пресвятої Діви Марії, тобто незаперечну істину про те, що Матір Божа від моменту свого зачаття не лише ніколи не згрішила, але також була вільною від первородного гріха, який є нещасливим спадком всіх людей.

Історія цього свята сягає ХV ст. і безпосередньо пов’язана з Францисканським Орденом.
Коли францисканці в 1463 р. розпочали своє служіння в римській Базиліці Дванадцяти Апостолів, вони вже застали там культ до Непорочної, який започаткував кардинал Джованні Бессаріоне (+1472). В 1477 р. Папа Сикст IV, францисканець, дав дозвіл на святкування в цій Базиліці Свята Зачаття Марії (8 грудня), до якого готувалися урочистою новенною, і яку часто завершував візит самого Папи, а чергові дні молитви очолювали кардинали.
Таким був початок францисканської традиції приготування до Урочистості Непорочного Зачаття ПДМ, яка поширилася на всі храми світу, де служать францисканці.
Визначний вклад у розповсюдження істини про Непорочне Зачаття та його культу вніс св. Максиміліан Марія Кольбе, засновник  ”Лицарства Непорочної”. Він все своє життя присвятив поглибленню правди про цей винятковий привілей Марії, дбав, щоб цю істину прийняли всі люди, щоб вона стала їм допомогою в дорозі до Бога і часто повторював: ”Хто самовіддано любить Непорочну, той спасеться, освятиться і іншим  у святості допоможе”.

О Непорочна Діво, сяючий образ чистоти і благодаті, Ти своєю появою роз’яснюєш морок темної ночі і підносиш нас до світла неба, поглянь лагідно на своїх синів і шанувальників, які пригортаються до Тебе.
Зоре ранкова, приготуй наші думки на прихід Сонця справедливості, яке Ти принесла у світ.
Брамо небесна, відкрий наші серця на прагнення раю.
Дзеркало праведності, збережи в нас любов до Божої благодаті, щоб ми виконуючи наше християнське покликання, живучи покірно і радісно, могли завжди радіти приязню Господа і Твоїми материнськими утіхами.
(Молитва Папи Йоана XXIII 7 грудня 1959 р. на завершення новенни перед Урочистістю Непорочного Зачаття ПДМ в Базиліці Дванадцяти Апостолів в Римі)