НОВІ ФРАНЦИСКАНСЬКІ СВЯЩЕНИКИ

НОВІ ФРАНЦИСКАНСЬКІ СВЯЩЕНИКИ

«Покажіть людям, що в Церкві йдеться про Христа. Що так насправді Він є важливим, а не ви. Не шукайте себе самих, своєї власної вигоди. Не притягуйте до себе людей. Тоді будете щасливі в священстві» – говорив в суботу, 2 червня 2012 р., до нововисвячених пресвітерів з Ордену Францисканців єпископ Гжегож Рись.

Єпископ-помічник краківської архідієцезії пригадував одинадцятьом синам св. Франциска, яким чином засновник їхнього Ордену дбав про фізичну, тілесну присутність Христа в Церкві. «Не дозвольте, щоб та присутність була позбавлена поваги, щоб для Євхаристії використовували негідний посуд. Щоб вівтарна білизна була брудна. Не дозвольте, щоб клаптики паперу, на яких написане ім’я Бога, на яких виписані Слова Бога, валялося десь на землі, щоб люди топтали їх, щоб лекціонарій служив, як підставка під проектор. Ніколи не дозвольте на це» – промовляв єпископ Рись.
Присутній на урочистості свячень ординарій краківських францисканців о. Ярослав Захаріаш не приховував перед своїми братами, що на них чекає боротьба, піт і сльози:
«Я вас насправді посилаю на фронт. На фронт боротьби між егоїзмом, аж до заперечення Богу. І любов’ю Бога, аж до заперечення самому собі, аж до мучеництва».
«Я не хвилююсь за ваше філософсько-теологічне приготування. У цьому напрямку ви собі порадите. Я переживаю про те, щоб в моменті, коли потрібно буде стати до боротьби, ви не почали сумніватися у її сенсі, щоб ви тоді не говорили командуючому „навіщо нам там іти, навіщо нам це робити”. З такими солдатами війни не виграти. Тому прошу вас сьогодні, в моменті, коли ви присягаєте у вірності на Євангелії, щоб ці слова ви взяли собі до серця» – додав.
Одночасно настоятель краківської провінції францисканців запевнив своїх співбратів, що Христос бере на себе всі удари, і що дуже розраховує на них. А зі своєї сторони привселюдно обіцяв неопресвітерам, що молиться і буде молитися за них.
Після урочистості в святині провінціал всім нововисвяченим братам вручив скерування до праці в різні монастирі Польщі і за її межами. Двоє нововисвячених братів працюватимуть на Україні. Бр. Мар’ян Мельничук в Мацьківцях і бр. Даніель Хшановський в Кременчуку.
До свячень брати готувалися дев’ять років (два роки постуляту, рік новіціаті і шість років філософсько-теологічних студій). Після місячної відпустки вони працюватимуть в Польщі і за її кордонами (Україна, Німеччина, Італія).
{gallery}akcje/12.06.02{/gallery}