Після резиґнації, яку склав на травневому дефініторії о. Едуард Кава, з посади настоятеля монастиря і парафії в Кременчуці, 6 вересня 2009 року в присутності вікарія Провінції о. Павла Дибки, економа Провінції о. Броніслава Ставоровського і делегата на Україні о. Едуарда Кави, а також декана о. Павла Кубяка ОМІ і спільноти монастиря св. Максиміліана Кольбе разом з парафіянами обов’язки настоятеля прийняв на себе о. Микола Орач.
Парафіяни висловили свою вдячність за душпастирську працю і служіння о. Едуарда Кави, а також о. Славоміра Бистрого, які сказали, що „в кожному камені і цеглині, рослинці і серці людини залишили своє серце.
Дякуємо вам за це”. За цей дар і служіння парафіяни сердечно дякували зі сльозами на очах, виражаючи свою вдячність квітами, добрими словами і молитвою.
„Приводжу до Тебе, Ісусе, моїх братів Францисканців і прошу, щоб Ти їм благословив, щоб вони вміли дивитися на людей Твоїми очима, слухати їхні проблеми і радощі Твоїми вухами, любити їх Твоїм серцем” – говорив вікарій Провінції під час проповіді на ХХІІІ звичайну неділю.
„Відваги! Не бійтеся служити і молитися за парафіян і мешканців Кременчука” – продовжував вікарій, звертаючись до нових душпастирів – о. Миколи і о. Ярослава.
В цьому часі відбулася канонічна візитація спільноти, передача всіх документів згідно з провінційним протоколом здачі-прийняття. Візитація закінчилася капітулою монастиря.
Цими днями спільноту відвідав о. Блажей Суска OFMCap, який виконує обов’язки віце-провінціала віце-провінції капуцинів на Україні разом з бр. Григорієм Лігензою OFMCap – головою будівельної комісії віце-провінції. Брати-капуцини поділилися досвідом свого служіння на Україні, особливо тепер, коли їм вдалося, після семи років, повернути
вірним храм у Дніпропетровську.
Ми вдячні братам за гостинний прийом під час урочистості, яка завершилася спільною парафіяльною фотографією разом з тими, хто приїхав з тих місцевостей, де брати доїжджають, щоб відслужити недільну Євхаристію: з Комсомольська (30 км від Кременчука, приходить бл. 15 осіб), Глобина (бл. 50 км, бл. 12 вірних) і Світловодська (30 км, 5 осіб). Додатково брати відвідують в’язницю і лікарню.
Кременчук – це промислове місто, яке налічує приблизно 280 тис. мешканців. Тут існує одна римсько-католицька парафія – Отців Францисканців (прибл. 200 осіб), 12 православних парафій Московського Патріархату, 6 парафій Київського Патріархату, 1 греко-католицька парафія (15 осіб).
В 1910 р. тут було завершено будівництво римсько-католицького храму св. Йосифа Обручника ПДМ завдяки фундації графині Котовської. Це була єдина католицька святиня на території міста. Перед революцією парафія налічувала бл. 3 тис. вірних. В радянський період приміщення використовували для потреб санепідемстанції, а згодом як спортивний зал. На даний час, від 1991 р., тут міститься православна святиня Київського Патріархату.
{gallery}09.09.06{/gallery}