Роздуми над молитвою "Отче наш"

Отче наш, що єси на небесах:
Сотворителю, Відкупителю, Потішителю і Спасителю наш. В ангелах і святих; просвічуєш їх, щоб Тебе пізнали, бо Ти, Господи, є світлом; розпалюєш їх, щоб Тебе любили, бо Ти, Господи, є любов’ю; мешкаєш в них і наповнюєш, щоб їх ущасливити, бо Ти, Господи, є добром найвищим, вічним, від якого бере початок усіляке добро, і без якого немає жодного добра.

Отче наш… Нехай святиться ім’я Твоє:
Нехай заясніє у нас світло пізнання Тебе, щоб ми пізнали, якою є ширина Твого благодіяння, довжина Твоїх обітниць, висота маєстату та глибина судів. (Еф 3, 18).

Отче наш … Нехай буде воля Твоя, як на небі, так і на землі:
Щоби ми любили Тебе всім серцем (пор. Лк 10, 27), повсякчас про Тебе думаючи; всією душею, безустанно Тебе прагнучи; всією думкою, скеровуючи до Тебе всі наші наміри, шукаючи у всьому Твоєї слави, та всією силою, звертаючи всі наші сили та здібності душі й тіла для служіння Твоїй любові, а не для чогось іншого; і ближніх наших любімо, як себе самих (пор. Мт 22, 37. 39), всіх притягуючи, щосили, до Твоєї любові, втішаючись з добра інших, як зі свого власного та співчуваючи у недолі, і нікому не даючи жодної нагоди до спотикання (пор. 2 Кор 6, 3).

Отче наш … Хліб наш насущний, дай нам сьогодні:
Улюбленого Сина Твого, а Господа нашого Ісуса Христа, дай нам сьогодні: на спогад, для зрозуміння та вшанування любові, якою Він нас обдарував, і того, що задля нас сказав, вчинив і вистраждав.

Отче наш … І прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим:
Через Твоє невимовне милосердя, через міць страждань улюбленого Сина Твого та через заслуги й заступництво Пресвятої Діви і усіх вибраних Твоїх. А те, чого ми з цілого серця не прощаємо, навчи нас вповні прощати, щоб ми заради Тебе справді любили ворогів наших і побожно за них до Тебе молилися, нікому злом за зло не відплачуючи (Рим 12, 17), і щоб ми намагалися у Тобі всім служити поміччю.

Отче наш … І не введи нас у спокусу: приховану чи видиму, несподівану чи невідступну. Але визволи нас від лукавого: минулого, теперішнього та майбутнього.