Послання для настоятелів

Усім настоятелям Братів Менших, до яких прийде це послання, брат Франциск, у Господі Бозі раб ваш і прислужник, шле вітання в нових знаках неба і землі, що такі величні й піднесені у Бога, а багатьма монахами та іншими людьми вважаються за нікчемні.
Прошу вас більш ніж від себе самого: щоразу, коли вам видасться належним і потрібним, моліть смиренно кліриків, щоб вони більше за все шанували пресвяте Тіло і Кров Господа нашого Ісуса Христа і написані священні імена та слова Його, які освячують Тіло.
Чаші, корпорали, прикраси вівтаря і все, що стосується священнодійства, вони повинні вважати за найбільшу цінність. І якщо будь-де пресвяте Тіло Господнє знаходитиметься в убогому місці, нехай відповідно до вказівок Церкви його помістять у місце гідне і запечатають, і з превеликою пошаною переносять, і з обачністю іншим подають. Написані ж імена і слова Господа, хоч би де знаходилися по нечистих місцях, нехай будуть збирані, і настоятелі мають помістити їх у гідному місці. І в кожній проповіді, яку виголошуєте, переконуйте народ покаятися, і що ніхто не може спастися, крім тих, хто приймає пресвяті Тіло і Кров Господа (пор. Йн 6,54).
І коли священик освячує його на вівтарі й несе в інше місце, нехай весь народ, ставши навколішки, возносить славу, хвалу і честь Господу Живому та істинному. І про славу Його так усім людям об’являйте і проповідуйте, щоби кожного часу та при кожному звуці дзвонів весь народ по всій землі возносив всемогутньому Богу хвалу і подяку.
І до кого з братів моїх хранителів дійде це послання, нехай перепишуть і залишать собі, і зроблять копії для братів, які виконують обов’язок проповідування та охорони братів, і все, що міститься у цьому посланні, проповідують невпинно. І нехай знають, що на них благословення Боже і моє. І нехай з ними так буде за вірний і святий послух. Амінь.