XXII ПАЛОМНИЦТВО НА КАЛЬВАРІЮ ПАЦЛАВСЬКУ

XXII ПАЛОМНИЦТВО НА КАЛЬВАРІЮ ПАЦЛАВСЬКУ

Цього року вже традиційно вирушило піше паломництво з львівської архідієцезії до Санктуарію Муки Господньої і Матері Божої Кальварійської, яке знаходиться у Кальварії Пацлавській, неподалік Перемишля. Розпочалося паломництво 11 серпня 2013 р. св. Месою о 8.00 в храмі св. Йосифа Обручника у Волиці. Цього року Євхаристію очолив єпископ-помічник львівської архідієцезії Леон Мали, а слово Боже до вірних промовив о. Славомир Зелінський OFMConv.

Паломники, яких було близько 200, йшли в двох групах. Групу зі Львова, Городка Ягеллонського та Мацьківців вів о. Славомир Бистри OFMConv зі Львова разом з кс. Михайлом Байцаром, настоятелем з Городка та довголітнім кальварійським паломником, а разом з ними йшли францисканці з Мацьківців – о. Андрій Ванат, Борисполя – о. Станіслав Пенкала та о. Станіслав Нуцковський та з Більшівців – о. Ярослав Крук. Про музичний та вокальний супровід, а також про здоров’я паломників в цій групі піклувалися Сестри-Серцянки: с. Томаша Вергелес з Золочева, с. Франциска Мельницька з Романова та с. Альверія Мадейчик з Перемишля.
А групу з Мостиськ провадив кс. Станіслав Венгжинський, настоятель з Пнікута та мостиський декан, разом з с. Ганною.
Після завершення Євхаристії та сніданку, приготованого Настоятелем та парафіянами, паломники вирушили в дорогу до пішого переходу Шегині-Медика. Перейшовши кордон всі могли насолоджуватися смачним обідом біля парафіяльного храму в Медиці, де на нас вже чекав Настоятель разом з парафіянами.
Після відпочинку паломники вирушили далі в напрямку Перемишля. По дорозі, під час короткого перепочинку, нас привітали пожежники з Медики освіжаючою водою. Приблизно о 18.00 ми прибули до Перемишля, де після вечері всі розійшлися по парафіях та монастирях на нічліг.
Другий день паломництва розпочався сніданком та Євхаристією о 7.00, яку відслужив єпископ Адам Шаль в перемиській катедрі. Разом з ним св. Месу служив господар цього місця о. прелат Мечислав Русін, який вже багато років приймає паломників з України, а також священики, що йшли в паломництві.
Після молитви паломництво попрямувало в сторону Кальварії. По дорозі ми мали нагоду привітатися з єпископом Адамом, який цього дня також йшов на ”Ясну Гору Підкарпаття”, приєднуючись на якийсь час до кожної групи паломників. На обід нас запросили до ”Ранчо” в Аксманиці, що знаходиться на території парафії Корманіце. Приблизно о 17.00 паломники прийшли на Кальварійську Гору, де їх сердечно привітали та щедро покропили водою францисканці. Після короткого відпочинку паломники взяли участь у Євхаристії на галереї храму, яку звершив єпископ Станіслав Ямрозек. Цього, а також кожного наступного дня перебування на Кальварії нас годував супом, чаєм та усмішкою Карітас перемиської архідієцезії на чолі з п. Робертом Сичем, який всім відомий під іменем – Барон. Велика їм за це подяка.
Третього дня спозаранку ми мандрували стежками Успіння та Внебовзяття Пресвятої Діви Марії, які для нас провів о. Славомир Бистри, а ввечері взяли участь у св. Месі, яку служив єпископ Адам Шаль.
Четвертий день був присвячений роздумам над Мукою Господньою, а доріжками роздумів та капличок нас водив о. Станіслав Пенкала. Вечірню Євхаристію очолив архієпископ Юзеф Міхалік, митрополит з Перемишля.
Пізно вночі, 15 серпня, після урочистої Меси опівночі, що відслужив о. Ярослав Захаріяш, провінціал францисканців, разом з нововисвяченими францисканцями, паломники втомлені, але щасливі поверталися на Україну. Біля підніжжя Кальварії на них вже чекали автобуси від перемиського Карітас, які завезли до кордону в Медиці, звідки різними транспортними засобами паломники пороз’їжджалися до своїх домівок та парафій.

{gallery}lviv/13.18.15{/gallery}