Посвячення каплиці

Посвячення каплиці

Урочисте посвячення відновленої каплиці храму св. Антонія відбулося в урочистість св. Франциска, 4 жовтня 2013 р., під час вечірньої Святої Меси. Реставрація тривала 6 місяців під керівництвом Яна Вілкойца, реставратора художніх творів з Кракова.

Ця каплиця носить назву «Розп’ятого Христа». Вона була добудована до храму у 1902 р. і знаходиться тут вівтар з великим дерев’яним розп’яттям І половини XVIII ст., яке походить з уже неіснуючого львівського монастиря францисканців св. Хреста. Однак традиція вважає його набагато старшим і пов’язує це розп’яття з самим бл. Яковом Стрепою (+1409).
Кожен, хто молиться перед цим розп’яттям, має можливість отримати відпуст за душі померлих силою декрету Папи Пія ІХ від 2 травня 1851 року, про що свідчить латинський напис на картуші. Каплиця оздоблена також поліхромними розписами, зберігся один вітраж з часів будови каплиці, натомість другий був знищений під час ІІ світової війни. В каплиці знаходяться дві фігури – св. Терези з Авіля та св. Терези з Лізьє, які були перенесені з монастиря босих кармелітанок.

{gallery}lviv/13.10.27{/gallery}