o. Вінченцо Марія Коронеллі (1650-1718)

o. Вінченцо Марія Коронеллі (1650-1718)

16 серпня 1650 р. народився Вінченцо Марія Коронеллі, географ, картограф, енциклопедист і… францисканець, генерал Ордену Братів Менших Конвентуальних, офіційний космограф Венецької Республіки.

Вінченцо був п’ятою дитиною у домі венецького кравця. У віці 10 років він поїхав до Равенни, щоб там навчатися на різьбяра по дереву. У 1663 р. він вступив до францисканців, а у 1672 р. розпочав навчання на богословському факультеті в Римі, яке завершив через два роки, здобувши титул доктора богослов’я. А тому був визнаним богословом. У Вічному Місті почала розвиватися його зацікавленість картографією, географією та астрономією. У 1699 р. Коронеллі було обрано генералом Ордену Братів Менших Конвентуальних, проте він продовжував працювати картографом.

О. Вінченцо заснував перше у світі географічне товариство: Accademia cosmografica degli argonauti, до якого належав, між іншими, Ян ІІІ Собеський.

Завдяки ньому зросла зацікавленість картографією в тамтешній Італії, і країна зайняла перше місце у цій галузі, підносячи її рівень по всій Європі. О. Вінченцо видав понад 500 карт, був творцем глобусів, а одним із його найбільш відомих творінь є сфера світу, діаметром майже 3,87 м, виконана для Людовіка XIV. Францисканець є також автором численних праць у галузі географії та історії, атласів і незакінченої універсальної енциклопедії.

Коронеллі помер у Венеції 9 грудня 1718 р.

Текс взято з інтернет-сторінки Instytutu Studiów Franciszkańskich: www.isf.edu.pl.

4 Comments
  1. Ваш онлайн-проект сегодня можно назвать элитным. Всегда видать профессиональный подход и также высокое качество, которые притягивают эффектное наше внимание.

  2. Мои бабушка и дедушка раньше ничего не принимали, помимо книжек и журналов. Когда им показали ваш ресурс, они бойко перешли на него)

  3. Я лично долго отыскивал Ваш веб ресурс. Для меня его порекомендовали друзья. И только лишь в данный момент я его сыскал. Очень благодарен доле за данный сюрприз.

Comments are closed.