Бл. Франциск Цірано (†25.01.1603)

Франциск Цірано народився в Сассарі (Італія) 1564 року в убогій сім’ї. У молодому віці вступив до Ордену Братів Менших Конвентуальних, де 1586 року став священиком. В Ордені виконував функції економа монастиря і збирав милостиню. 
В 1602 року поїхав до Алжиру, щоб визволити з полону монаха. Війна, яка там вибухнула, перешкодила його планам. Його ув’язнили  і засудили на смерть. Коли блаженного намовляли прийняти іслам, він відмовився, а також закликав в’язнів до вірності Христові. 25 січня 1603 року загинув мученицькою смертю з рук мусульман в Алжирі як відданий сповідник Христа. Перед смертю молився про благодать віри для своїх катів. 
Папа Франциск зачислив його до лику блаженних 12 жовтня 2014 року.

Боже, Ти в блаженному Францискові, пресвітерові, пробудив відвагу так, що він заради свободи ближнього не завагався віддати за Тебе своє життя,  дай нам за його заступництвом перебувати у непохитності віри * і міцно тривати в надії Євангелія, що він проповідував. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, на віки вічні.