ВІДРЕСТАВРОВАНИЙ ОРГАН

ВІДРЕСТАВРОВАНИЙ ОРГАН

Перед урочистістю св. Франциска знову почав грати орган в храмі св. Антонія після п’ятилітнього мовчання, понад трьох років збирання коштів та двох років ремонту.

Це перший етап роботи, який розпочався 19 січня 2012 р., під час якого були відновлені основні частини органу: замінено органний електровентилятор, відреставровано малий компенсаційний міх, встановлено понад 1700 шкіряних мішечків, з допомогою який відкриваються клапани під органними трубами; повністю був демонтований, відреставрований та знову встановлений пульт гри (місце, за яким сидить органіст). Все це було зроблено руками Віталія Чижевського, нашого органіста та органного майстра, а витрачено на ремонт 2 800 годин.
Орган, що знаходиться у храмі св. Антонія, виготовлений в Польщі (Пьотркув Трибунальський) Станіславом Крюковським та його сином у 1935 р. Диспозиція органа – це 17 голосів, два мануали та ніжна клавіатура. Діапазон ручної клавіатури має 58 клавішів, а педалі – дві з половиною октави. Це сучасний та розширений тип клавіатури. Звучання органу дуже добре допасоване до акустики нашої святині. Органний проспект складається з двох органних шаф, які виконані в такому самому стилі, як і весь храм.
У наступних етапах роботи планується відремонтувати основний міх, фонд органних труб, елементи органних шаф та інші елементи всередині цих шаф.

{gallery}lviv/13.10.28{/gallery}