25-та річниця смерті єпископа Рафала Керницького OFMConv

25-та річниця смерті єпископа Рафала Керницького OFMConv

У понеділок, 23 листопада 2020 р., о 18.30 год. у львівському Кафедральному соборі архієпископ Мечислав Мокшицький очолив Св. Месу за участі Єпископату України. Цього дня єпископи дякували за дар життя єпископа-помічника Львівської архідієцезії РафалаКерницького OFMConv, відзначаючи 25-річчя його відходу до вічності. 

На початку богослужіння архієпископ привітав усіх присутніх єпископів, вищих настоятелів ордену братів менших конвентуальних і вірян, які особисто знали о. Рафала.

Проповідь виголосив єпископ-помічник Львівської архідієцезії Едуард Кава OFMConv. Він нагадав присутнім героїчні чесноти отця-єпископа Керницького, завдяки яким люди могли приймати Святі Таїнства навіть у найважчі часи переслідувань за віру: — Бутивсім для всіх — це єпископське гасло світлої пам’яті отця Рафала. (…) Він був 11-ю дитиною в сім’ї, але те, що він у цій родині отримав, і те, що супроводжувало його все життя, — це велика віра. Ми бачимо це сьогодні, з перспективи часу: людина, яка багато всього зазнала протягом формації, починаючи від Нижчої семінарії отців-францисканців і аж до моменту свячень, — дозрівала до того, щоб бути апостолом віри не лише для Львова, але й цілої Галичини. І зараз він вчить нас своїм прикладом, щоб ми, у ті часи, які зараз переживаємо, могли приймати відважні рішення, збудовані на вірі. Сьогодні, коли ми звертаємось до постаті отця-єпископа Рафала, людини із надзвичайною Божою інтуїцією, можемо порівняти його із вдовою, про яку говорить Євангеліє дня: не мав багато, залишився один, але мав три чесноти — віру, надію та любов. І вони його тримали. Йому було дуже важко. Це була людина, яка багато страждала, але ніхто не забрав у нього великого люблячого серця. Навіть суворі напоумлення він робив із батьківської любові, щоб допомогти людині відкрити Божу любов. (…) Дивлячись на нього, маємо спитати у себе, чи ж не повинні й ми, у ці важкі часи, мати таку віру, таку надію і любити такою любов’ю?

Джерело: CREDO: https://credo.pro/2020/11/279211