2002 - Ви - сіль землі, ви - світло світу!

2002 - Ви - сіль землі, ви - світло світу!

Зустріч Молоді у Більшівцях

Тиждень перед зустріччю з молоддю в Торонто, єднаючись з папою Йоаном Павлом ІІ, у Більшівцях в Україні відбувся з’їзд української молоді під девізом: „Ви сіль землі, ви світло для світу”. Зустріч ми розпочали у четвер звечора, 11 липня, із досить великою групою молоді – понад 200 осіб, вирушаючи з Галича в пішому паломництві до Білшівців, невеликого села, у якому знаходиться Санктуарій Матері Божої Більшівецької.

Цей храм, який протягом десятиліть пустував, занедбаний і обезчещений, тепер переживає своє відродження. І не є випадковістю, що обрали саме це місце. Сьогодні воно потребує передусім духовного відродження, „аби ці стіни наповнились молитвою”, – як сказав один із проповідників.

П’ятницю ми переживали зі словами Христа, скерованими до Франциска: „Франциску, іди і відбудуй мою Церкву!” Роздумуючи над життям св. Франциска та його наверненням, ми дійшли до висновку, що знаходимося у подібній ситуації: також і сьогодні Ісус просить нас, молодь, відновити Його Дім. Довго не вагаючись, ми почали повертати храму його первинний вигляд. Усі учасники поділилися на невеликі групи, кожна з яких отримала знаряддя для чищення і ми взялися до роботи: видалення вульгарних написів і малюнків зі стін церкви, виривання трави та дерев з мурів і огорожі. Одна з монахинь сказала молоді: „Ця святиня – це сам Ісус, який терпить…” Настрій був піднесений і наповнений молитвою. Усі відчували повагу до праці, яку виконували.

У ці дні не забракло зустрічей із цікавими людьми: на конференціях своїм досвідом ділилися священики та сестри, торкаючись найбільш цікавих тем. Після того, щоб обговорити почуте, молодь збиралася у, так звані, робочі групи, в яких можна було поспілкуватися та поділитися своєю думкою стосовно конкретного питання вже у вужчому колі учасників. Таким чином, ніхто не залишався пасивним слухачем: кожен зачерпнув для себе з цих зустрічей щось корисного.

Молитва. Кожен день ми зустрічали, молячись Літургією Годин. Для більшості учасників це була нова і цікава форма молитви. У суботу ввечері ми молилися дуже гарною молитвою Східної Церкви: Акафістом до Пресвятої Богородиці, який провадила група греко-католиків, які приїхали на Зустріч зі Львова. Акафіст співали при запалених свічках, тому що, як виявилося, у храмі не було світла… Завдяки цьому атмосфера була незабутньою.

Усі наші молитовні зустрічі відбувалися під супроводом чудового музичного гурту, який приїхав із францисканської парафії з Вроцлава. Слід віддати їм належне: грали вони фантастично! Що ж, потрібно сказати правду, що умови перебування на зустрічі були важкими, але як виявилося, це не було перешкодою, більше того, як говорила сама молодь, це „додає цьому всьому привабливість!” Через відсутність води для вмивання багато учасників користало з допомоги пожежного автомобіля чи річки, яка знаходилася неподалік і в якій декотрі з них, щойно виникла така можливість, купалися… Ця зустріч залишила багато спогадів… і прагнення до нової зустрічі…, а тому до зустрічі у наступному році!

о. Микола Орач OFM Conv. Галич