Парафія в Борисполі під час війни

Парафія в Борисполі під час війни

Від самого початку війни парафія Преображення Господнього у Борисполі брала активну участь в допомозі потребуючим людям у нашому місті.

Спочатку була допомога в евакуації з міста біженцям і тим людям, які втікали зі східних територій України. Багатьох потрібно було зустріти або перевезти на другий бік Дніпра, чи на залізничний вокзал для подальшої евакуації, оскільки місто також знаходилось під загрозою.

Ті парафіяни, які залишилися в місті, допомагали готувати їжу для захисників Борисполя. На монастирській кухні був організований один із міських пунктів приготування їжі, яку пізніше розвозили по місцях дислокації військових і тих служб, котрі залишилися для того, аби підтримувати функціонування міської інфраструктури.

Вже весною на території парафії працював міський пункт видачі їжі, яку доставляли до міста з гуманітарною допомогою, оскільки магазини не працювали.

Коли з’явилася можливість довозити до Борисполя гуманітарну допомогу, наша парафія почала її доставляти захисникам міста і найбільш потребуючим мешканцям, які з різних причин не покинули місто під час евакуації. Допомогу розвозили по домівках і місцях дислокації військових.

Після того, як окупаційні війська були відігнані з околиць Борисполя, частина людей повернулася до міста. У цей же час у Бориспільському районі стали доступними місцевості, які знаходилися під російською окупацією. Наша парафія стала гуманітарним центром для подальшого розподілу гуманітарної допомоги на тутешніх теренах і на сході.

Серед іншого, мала місце допомога в доставці на фронт позашляховиків і карет швидкої допомоги для військових. Автомобілі потрібно було забрати на кордоні, часто – відремонтувати, і завезти безпосередньо до військових, які знаходились на лінії фронту. До автівок пакували змінний одяг для солдатів, їжу, приготовану парафіянами, та різні речі, необхідні для життя. Також була організована доставка медичного обладнання, медикаментів і бандажів з Польщі.

Вже у 2023 році, 12-13 січня, ми доставили і розвезли гуманітарну допомогу в околицях міста Харкова, яке знаходиться на відстані 40 км від кордону з Росією, тим людям, село яких було оточене росіянами. Були відвезені продукти харчування, гігієнічні засоби та генератори для отримання електроенергії для медпункту. По дорозі ми відвідали Харківський Дієцезіальний Карітас, де ознайомилися з найважливішими потребами регіону; також відвідали знищені райони міста.

(Відео з останнього виїзду за посиланням: https://youtu.be/TGFU_RuvLtQ )