Група молоді з України взяла участь у FSM– францисканській зустрічі молоді у Польщі

Група молоді з України взяла участь у FSM– францисканській зустрічі молоді у Польщі

«Присутність» – під такою назвою пройшла зустріч францисканської молоді (FranciszkańskieSpotkanieMłodych – FSM) на КальваріїПацлавській. Це мале село в Польщі, недалеко від українського кордону. Тут знаходиться санктуарій Матері Божої Слухаючої. В останній тиждень липня сюди з’їхалося більше тисячі молодих людей з різних куточків сусідньої нам держави, щоб прославляти Бога і творити велику спільноту. Це вже 32-е FSM, яку організовують брати менші францисканціконвентуальні(з1988 р.). Таким чином – це найстаріша зустріч молоді в Польщі релігійного характеру. 

Цього року на КальваріюПацлавську приїхала невелика група молоді з парафії с.Мацьківці(Хмельниччина) разом з бр.Петром Франків OFM Conv та с.Світланою Мацюк SSpS.
FSM– БОГ ШУКАЄ З ТОБОЮ ВІДНОСИН. НАСПРАВДІ
Фанцисканська зустріч молоді – це велика подія. Якісна музика, змістовні конференції, свідоцтва відомих в Польщі людей, розваги,молебні – все промовляло до учасників і допомагало відчути, що Богє Присутністю і Він шукає відносин з нами. Реальних.
Найглибший вимір присутності Бога – це Євхаристія і Таїнства Церкви. Про це говорив о.ВойцєхВенгжиняк. Його живий молодіжний стиль розповіді дивує, це аж ніяк не нудна проповідь, скоріше це просвітницько-мотиваційний спіч, після якого розумієш, що в дійсності відбувається під час Служби Божої і хочеться зустрітися з Богом та захопитися ним – у природі та у Таїнствах Церкви: у Євхаристії (Причасті), на сповіді.
ГОСПОДЬ БОРЕТЬСЯ ЗА КОЖНЕ ЖИТТЯ
Під час зустрічі молоді про своє життя розповідали Міхал Буковський – репер та телеведучий, ведуча Іда Новаковська, співачка і міс Польщі Марійка. Їхні свідчення – це доказ того, що Бог бореться за людське життя і серце, що Він живий і діє у конкретній історії.
Особливим часом досвідчення Бога на FSM були молебні. У вечірніх сутінках при вогнях запалених факелів відбувався «Exodus» – перехід учасників через річку, який символізував вихід з гріхів та неволі. Перед чудотворним образом Матері Божої Пацлавської ми співали акафіст до Богородиці, а ділення хлібом та миття ніг священиками на молебні «Нова заповідь любові» мали на меті навчити братньої любові один до одного.
Окрасою одного з вечорів францисканської зустрічі молоді стала вистава «Театру А» «Ось сіяч вийшов сіяти». Актори яскраво показали запеклу боротьбу, яке веде зло, щоб вкрасти добре зерно, засіяне Сіячем-Христом.
СВЯТИЙ ФРАНЦИСК ТА БАМПЕРБОЛ
Радість -це обов’язкова cкладова духовності святого Франциска, тож на FSM не забракло і розваг: танці, вечірні концерти, забіг на 1 і 3 км, змагання з бамперболу (футбол у надувних м’ячах). Молодь з нетерпінням чекала останнього концерту, на якому виступив францисканський гурт «Fioretti». Так як пісні гурту відомі молодій публіці, то підспівував майже кожен.
ЗУСТРІЧ ТЕТ-А-ТЕТ
Серцем цієї зустрічі молоді була щоденна Євхаристія та цілодобова Адорація Пресвятих Дарів, де кожен міг зустрітися з живим Богом. Каплиця Адорації ніколи не була порожньою, тут можна було помітити, що молоді люди прагнуть зустрічі з Богом та шукають відповіді на різні виклики свого життя.
Наповнення Божим Духом – це відчуття, з яким закінчується FSM. Зустріч на КальваріїПацлавській – це побувати в домі Марії, зустрітися з ЇЇ Сином, це коли більше тисячі осіб творять одну велику і радісну спільноту, в якій діє Святий Дух.
Одна особа, з якою я познайомилась на Кальварії, сказала: «Кожен, хто приїхав сюди хоч раз, завжди повертається». І це правда, ми зустріли тут людей, які вже 25 років приїжджають на FSM. Наша група молоді з Мацьківець також виїжджала з бажанням повернутися за рік.
С.Світлана Мацюк SSpS

{gallery}mackivci/19.07.31{/gallery}