«Якщо шукаєш чудес, то йди до Антонія» - декілька слів про відпуст Святого Антонія Падуанського у Львові 13 червня 2014 р.

«Якщо шукаєш чудес, то йди до Антонія» - декілька слів про відпуст Святого Антонія Падуанського у Львові 13 червня 2014 р.

Святий Антоній!Багато можна писати і говорити про цього знаного в усьому світі Святого та захоплюватися чудесами, які стаються за його заступництвом в житті багатьох з нас.

Думаю, що одним з таких чудес є феномен вшановування Святого у Львові в храмі на вул. Личаківській 49а, який збирає велику кількість людей на Святих Месах і богослужіннях у вівторки. Також у день відпусту, 13 червня 2014 року, кілька тисяч людей зібралося на «Личаківській гірці» на Святих Літургіях. Пишучи про саме святкування, насамперед потрібно згадати про підготовку до Свята, що розпочалася ще за місяць перед відпустом, коли брати під час монастирського капітулу поділили «святкові» обов’язки. Декілька днів перед Урочистістю францисканці разом з парафіянами, а також з міністрантами, дітьми та учнями школи № 24 підготували територію довкола храму та сквер, де мала звершуватися Євхаристія. Напередодні відпусту парафіяни з Мацьківець привезли сцену, яка служила для звершення урочистої Меси, та разом з нашими парафіянами поставили її, сестра Калікста з допомогою парафіян прикрасила вівтар, а обов’язком чоловіків було всю ніч його охороняти. Брат Павло взяв на себе технічні обов’язки, їздив по різні необхідні для свята речі, домовлявся з людьми, брат Петро займався всім, що було пов’язане з Літургією, а цим всім керував настоятель о. Владислав. В п’ятницю, в день самого свята, з самого ранку відбувались репетиції та завершувалось приготування.

У день відпусту Служба Божа звершувалася тричі: о 9.00, о 12.00 – головна Меса в сквері та о 18.00. Літургії о 12.00 і 18.00 очолив Єпископ-помічник Камˋянець-Подільської дієцезії о. Радослав Змітровіч. На кожній Святій Месі було багато вірян, особливо багато о 12.00 та 18.00. На Урочистість приїхав Делегат бр. Едуард Кава, а також багато священників, сестри, гості, серед яких були також парафіяни з Мацьківець. Під час Меси о 9.00 були освячені хлібці святого Антонія, які після кожної Служби Божої кожен бажаючий міг собі взяти до дому. Також були посвячені лілії – символ святого Антонія, його чистоти життя та вибрання, який для багатьох є прикладом для наслідування. Після короткої молитви присутні могли вшанувати мощі Святого. Всі богослужіння були надзвичайно святковими, але найбільш урочистою і кульмінаційною була Літургія о 12.00, під час якої відбулася процесія з дарами, а після неї – процесія навколо храму вулицями міста Львова, у якій несли фігуру святого Антонія, образи, хоругви, діти несли великий розарій, а дівчатка сипали квіти перед Ісусом в Пресвятих Дарах. Пізніше гості були запрошені на дуже смачний обід, який оплатила зі своїх коштів п. Галина, наша парафіянка.

А наприкінці хочеться виразити всім, хто допоміг організувати і пережити це наше спільне свято, глибоку вдячність. Нехай добрий і Милосердний Бог за заступництвом Святого Антонія обдаровує всіх своїм щедрим благословенням.

{gallery}lviv/14.06.22{/gallery}