Transitus напередодні урочистості св. Франциска Ассізького – звичайна традиція чи щось більше?

Transitus напередодні урочистості св. Франциска Ассізького – звичайна традиція чи щось більше?

Transitus є богослужінням, що звершується на згадку про смерть св. Франциска з Ассізі, який помер 3 жовтня 1226 р. Впродовж багатьох століть велика францисканська родина у всьому світі зустрічається на цьому богослужінні напередодні урочистості св. Франциска Ассізького.

У львівському санктуарії св. Антонія богослужіння Transitus, під час якого отці францисканці разом із вірними пригадали останні хвилини з життя св. Франциска, відбулося 3 жовтня після вечірньої Св. Меси. Очолив богослужіння о. Станіслав Пенкала. Також у проведення молитви були задіяні парафіяни, здебільшого члени місцевої спільноти Францисканського Ордену Світських.

Спершу співалися гімни, потім зачитувалися уривки з Листів св. Франциска. Невід’ємню частиною Transitus є опис смерті святого, написаний св. Бонавентурою з Баньйореджіо. Між тим священик, який очолив молитву, звернувся до вірних з гомілією. Завершилось богослужіння благословенням реліквіями св. Франциска.

Навіщо потрібне богослужіння, чи є воно виключно традицією, чи чимось більше? Під час гомілії о. Станіслав пояснив, що богослужіння не повинно бути лише загальноприйнятим порядком, якого потрібно щороку дотримуватися, але участь в ньому має сенс тоді, коли допомагає віруючій людині ще більше пізнати Бога.

Кожен міг єднатися у спільній молитві за допомогою інтернету, адже всі Св. Меси та богослужіння транслюються онлайн на парафіяльній інтернет-сторніці.

4 жовтня отці францисканці відзначали урочистість св. Франциска Ассізького, їхнього засновника. А всі, хто у цей день був на Св. Месі у костелі св. Антонія чи в іншому францисканському храмі, мали можливість отримати повний відпуст за звичайних умов.