Санктуарій Пресвятої Діви Марії Цариці Миру, Центр Миру та Поєднання і Монастир бл. Якова Стрепи
Більшівці: ДУШПАСТИРСЬКІ ПРОПОЗИЦІЇ
ДУШПАСТИРСЬКІ ПРОПОЗИЦІЇ 2024 ВЕРЕСЕНЬ- ЛИПЕНЬ 2025 14 вересня Святкування 104 річниці Подій у Дитятині 4-6 жовтня Зінтерговані Реколекції для сімей із св. Йосифом ІХ 8-10 листопада Молодіжні Реколекції „Віра – зі слухання” 18-26 листопада Реколекції Lectio Divina з Матеєм „Довіритись Ісусові” 13-15 грудня Вікенд Lectio Divina Пасхальна дорога Ин 5, 1-16 30 грудня-1 січня „Діва …
Братерська зустріч францисканців у санктуарію в Більшівцях
24-25 січня 2024 року в санктуарію Матері Божої Цариці миру в Більшівцях поблизу Галича (Івано-Франківська область) відбулася облаткова зустріч, спільна коляда братів-францисканців з Кустодії Святого Хреста Ордену Братів Менших Конвентуальних, а також посвячення відремонтованої реколекційної зали в монастирі. Усі францисканські згромадження в світі нині переживають два ювілеї: 800 років затвердження Регули Ордену (29.11.1223) та 800 …
Реколекції для молоді
Відповідальність – це людська чеснота, але водночас важке завдання. Ми потребуємо відповідальних людей, але також і самі мусимо бути відповідальними за себе, людей навколо нас та за світ, у якому живемо. Однією з форм відповідальності є піклування про свій духовний розвиток і формування свого сумління. У цьому допомагає регулярна молитва, читання Божого Слова, регулярна сповідь, …
„ПОСЛАНЦІ НАДІЇ, ПРИМИРЕННІ ТА МИРУ”
9-11 липня 2023 року у нашому францисканському монастирі, що у Більшівцях, відбулася чергова Францисканська Зустріч Молоді, яка вже традиційно є продовженням паломницт і Великого Відпусту. Темою цьогорічної Зустрічі було: „ПОСЛАНЦІ НАДІЇ, ПРИМИРЕННІ ТА МИРУ” а духовними покровителями цієї Події були блаженні мученики-францисканці Михайло і Збігнєв. У Зустрічі взяло участь близько ста осіб, які прибули на …
Пiше паломництво зі Львова до Більшівців
У 2023 році з 5 по 8 липня відбулося перше паломництво Миру та Поєднання до санктуарію Матері Божої у Більшівцях. Групу паломників провадив о. Павел Одуй OFMConv, душпастир санктуарію св. Антонія у Львові. Разом із ним протягом чотирьох днів ішли кілька священників і сестер-монахинь, а також понад 120 осіб із різних парафій Львівської архідієцезії та …
Апарат ультрасонографії для санаторію в Яремче
2 червня 2023 року настоятель провінціальної кустодії в Україні передав дитячому санаторію в Яремче апарат ультрасонографії. У цьому санаторію лікують дітей, переселених з місць воєнних дій. Апарат закупили ще на початку березня цього року в Голландії. Отже понад три місяці тривала процедура розмитнення та транспортування в Україну. Це остаточно вдалося завдяки значній допомозі польських дипломатичних …
Свята Літургія
Неділя
- 13.00
Будні дні
- 19.00 (18.00)
Недалеко від Галича, а конкретніше на відстані семи кілометрів, між ріками Нараївкою і Гнилою Липою – лівим рукавом Дністра, знаходиться невелике містечко Більшівці.
У 1617 році провінціал Кармелітів о. Зигмунд Гдавський порадив власнику Більшівців Марціну Казановському, галицькому каштеляну, запросити монахів. Він і заклав у 1634 році храм з монастирем. Парафія в Більшівцях існувала від 1791 року. На початок ХХ ст. кількість парафіян сягала від двох до трьох тисяч.
Під час першої світової війни через Більшівці пролягала лінія фронту, Саме через це святиня і монастир постраждали – їх використовували у оборонних цілях. Біля стін монастиря були викопані рови, які згодом стали причиною руйнування споруди. В храмі спалили дах, частково знищили фасад, пошкодили внутрішній вистрій як святині, так і монастиря, розбили гробівці XVII-XVIII ст. Ченці врятували лише чудотворний образ Матері Божої. В 1916 році за наказом австрійської влади кармеліти на кілька років залишили містечко і перебралися до Львова.
Після другої світової війни радянська влада призупинила діяльність монастиря. В 1945 році кармеліти залишили Більшівці і переїхали до монастиря у Кракові. Храм закрили у 1947 році. У цей час святиня пережила найбільш нищівний період. В Більшівцях розмістився гарнізон НКВД. Щоб утримати військовослужбовців, місцева влада вирішила в 1949 році розмістити в храмі свинарник. В 1955 році це приміщення використовували для зберігання зерна, згодом для прийому склотари. У цей період розібрали частину монастиря, залишаючи західну частину; знищили скульптури і частково настінні розписи.
Останні десятиліття ХХ ст. архітектурна пам’ятка руйнувалася остаточно. Місцеві мешканці розбирали монастирські стіни, виривали вікна, знімали ринви для своїх потреб. Нищив також і час: втрачено оригінальну плитку, ліпні розетки, ліхтарі, гзимси, потріскали і обсипалися рештки фресок. Святиня у Більшівцях представляла собою символ повного занепаду.
Історія перебування францисканців в Більшівцях розпочалася 16 вересня 2001 року від ближнього Галича. Саме тут розпочали своє служіння францисканці, щоб одночасно ремонтувати давній кармелітанський храм і монастир у Більшівцях.
В 2010 році стан ремонтних робіт дозволив францисканцям переїхати з Галича до Більшівців, де відроджується Санктуарій Матері Божої Більшівецької.
Ще багато роботи на майбутнє, але комплекс храму та монастиря з кожним днем набирає нового блиску. Сьогодні вже приїжджають бажаючі на реколекції, курси і наукові конференції. Регулярно відбуваються реколекції для молоді (оази), дні зосередження для спільноти Віднови в Святому Дусі, а також формаційні зустрічі для духівництва. Вже впродовж десяти років тут організовуються Францисканські Зустрічі Молоді.
бр. Міхал Сташак – гвардіян (настоятель монастиря)
вічні обіти – 08.12.2000; пресвітерські свячення – 25.05.2002
бр. Станіслав Нуцковський
вічні обіти – 24.11.2007, пресвітерські свячення – 30.05.2009
бр. Гжегож Цимбала
вічні обіти 08.12.1992; пресвітерські свячення – 18.06.1994
вул. Франка, 4
77146 смт. Більшівці;
Івано-Франківська обл.
тел.: +380 343 161 144
rkcbilsziwci@gmail.com
https://bilsziwci.org