
Санктуарій Пресвятої Діви Марії Цариці Миру, Центр Миру та Поєднання і Монастир бл. Якова Стрепи

Допомога санаторію в Яремчі
3 квітня 2023 року кустош францисканців в Україні передав гуманітарну допомогу, побутову техніку та ковдри для санаторію в м. Яремчі, Івано-Франківської області. З початком війни в цьому санаторії перебувають і лікуються діти з окупованих територій України. Гроші на придбання цього обладнання пожертвував бр. Франциск Марія Гюйо з чернечої спільноти Паломників Милосердя.

Більшівці: ДУШПАСТИРСЬКІ ПРОПОЗИЦІЇ – ВЕРЕСЕНЬ 2023 – ЛИПЕНЬ 2024
ЦЕНТР МИРУ І ПОЄДНАННЯ ДУШПАСТИРСЬКІ ПРОПОЗИЦІЇ ВЕРЕСЕНЬ 2023 – ЛИПЕНЬ 2024 16 вересня Святкування 103 річниці Подій у Дитятині 6-8 жовтня Зінтерговані Реколекції для сімей із св. Йосифом VІІ 16-20 жовтня Формація Сестер-настоятельок РКЦ 3-5 листопада Молодіжні Реколекції “Покликані до відповідальності” 17-25 листопада Реколекції lectio divina з Марком “Повірити Ісусові” 8-10 грудня Вікендові …

102 річниця битви під Дитятином
17 вересня 2022 р., на військовому цвинтарі в Дитятині, поблизу Більшівців, була звершена Свята Меса в 102 річницю битви під Дитятином. Євхаристію очолив о. Роман Стадник, галицький декан і настоятель парафії в Калуші, а проповідь виголосив о. Станіслав Кава, кустош ордену францисканців в Україні. Після Святої Меси відбулось вшанування загиблих військових, були зачитані звернення Маршалка Сейму …

ЦЕНТР „МИРУ І ПОЄДНАННЯ”: душпастирські пропозиції
ЦЕНТР „МИРУ І ПОЄДНАННЯ”: душпастирські пропозиції Впродовж останніх років францисканський монастир бл. Якова Стрепи, який знаходиться поруч із Санктуарієм Пресвятої Діви Марії Цариці Миру вБільшівцях, є місцем духовних зустрічей людей різного віку, серед яких миряни і богопосвячені особи. Усе почалося в 2002 р. зі Зустрічі Молоді, якій, починаючи від 2003 р., стали передувати піші Паломництва …

Монастир в Більшівцях відкритий для біженців
Брати францисканці, що живуть у монастирі біля Галича в Івано-Франківській області, можуть прийняти родини, які втікають через війну. Більшівці знаходяться 40 км від Івано-Франківська, 10 км від Галича, 3 км від дороги Львів-Івано-Франківськ. Є безпечним місцем, оскільки там немає жодних стратегічних цілей. У монастирі є кілька багатомісних кімнат з ванними кімнатами, де ми можемо прийняти …

Слухання, яке чинить учнем
“Слухання, яке чинить учнем” – це тема реколекцій, які відбулися у Більшівцях в Домі Матері, яким опікуються францисканці. Реколекції розпочалися у п’ятницю 11 лютого і тривали до неділі 13 лютого. Ці короткі реколекції були проведені для мирян із Євангелізаційної Спільноти Школи Андрія, які прибули у Більшівці із Львова і його околиць, із Стрия і його …
Свята Літургія
Неділя
- 13.00
Будні дні
- 19.00 (18.00)
Недалеко від Галича, а конкретніше на відстані семи кілометрів, між ріками Нараївкою і Гнилою Липою – лівим рукавом Дністра, знаходиться невелике містечко Більшівці.
У 1617 році провінціал Кармелітів о. Зигмунд Гдавський порадив власнику Більшівців Марціну Казановському, галицькому каштеляну, запросити монахів. Він і заклав у 1634 році храм з монастирем. Парафія в Більшівцях існувала від 1791 року. На початок ХХ ст. кількість парафіян сягала від двох до трьох тисяч.
Під час першої світової війни через Більшівці пролягала лінія фронту, Саме через це святиня і монастир постраждали – їх використовували у оборонних цілях. Біля стін монастиря були викопані рови, які згодом стали причиною руйнування споруди. В храмі спалили дах, частково знищили фасад, пошкодили внутрішній вистрій як святині, так і монастиря, розбили гробівці XVII-XVIII ст. Ченці врятували лише чудотворний образ Матері Божої. В 1916 році за наказом австрійської влади кармеліти на кілька років залишили містечко і перебралися до Львова.
Після другої світової війни радянська влада призупинила діяльність монастиря. В 1945 році кармеліти залишили Більшівці і переїхали до монастиря у Кракові. Храм закрили у 1947 році. У цей час святиня пережила найбільш нищівний період. В Більшівцях розмістився гарнізон НКВД. Щоб утримати військовослужбовців, місцева влада вирішила в 1949 році розмістити в храмі свинарник. В 1955 році це приміщення використовували для зберігання зерна, згодом для прийому склотари. У цей період розібрали частину монастиря, залишаючи західну частину; знищили скульптури і частково настінні розписи.
Останні десятиліття ХХ ст. архітектурна пам’ятка руйнувалася остаточно. Місцеві мешканці розбирали монастирські стіни, виривали вікна, знімали ринви для своїх потреб. Нищив також і час: втрачено оригінальну плитку, ліпні розетки, ліхтарі, гзимси, потріскали і обсипалися рештки фресок. Святиня у Більшівцях представляла собою символ повного занепаду.
Історія перебування францисканців в Більшівцях розпочалася 16 вересня 2001 року від ближнього Галича. Саме тут розпочали своє служіння францисканці, щоб одночасно ремонтувати давній кармелітанський храм і монастир у Більшівцях.
В 2010 році стан ремонтних робіт дозволив францисканцям переїхати з Галича до Більшівців, де відроджується Санктуарій Матері Божої Більшівецької.
Ще багато роботи на майбутнє, але комплекс храму та монастиря з кожним днем набирає нового блиску. Сьогодні вже приїжджають бажаючі на реколекції, курси і наукові конференції. Регулярно відбуваються реколекції для молоді (оази), дні зосередження для спільноти Віднови в Святому Дусі, а також формаційні зустрічі для духівництва. Вже впродовж десяти років тут організовуються Францисканські Зустрічі Молоді.
бр. Міхал Сташак – гвардіян (настоятель монастиря)
вічні обіти – 08.12.2000; пресвітерські свячення – 25.05.2002
бр. Станіслав Нуцковський
вічні обіти – 24.11.2007, пресвітерські свячення – 30.05.2009
бр. Славомір Зіелнські (de familia)
вічні обіти – 08.12.1990, пресвітерські свячення – 20.06.1992
вул. Франка, 4
77146 смт. Більшівці;
вул.Івано-Франківська обл.
тел.: +380 343 161 144
rkcbilsziwci@gmail.com
https://bilsziwci.org