Великдень 2022 року

Великдень 2022 року

17 квітня 2022 року римо-католицька Церква святкувала Воскресіння Господнє. Під словом «святкування» слід розуміти не гучну забаву, але радісний спомин того, що близько двох тисяч років тому, Ісус, своїм Воскресінням, переміг смерть і диявола, відкривши всім людям ворота до неба.

Щороку, напередодні Великодня, вірні переживають Пасхальне Тридення: Великий Четвер, Велику П’ятницю і Велику Суботу. Літургія цих днів допомагає ще краще зрозуміти, що відбувалося перед смертю Ісуса та як виглядали останні дні Його життя.

Великий Четвер. Під час Літургії вірні згадують день, коли Ісус, перед своїми Страстями, встановив під час Тайної Вечері Євхаристію і Таїнство Священства.  Св. Месу Вечері Господньої очолив у санктуарії св. Антонія о. єп. Едуард Кава OFMConv, єпископ-помічник львівської архідієцезії. Спільно з ним молилися отці францисканці, які служать у цьому храмі: о. Станіслав Кава, кустош Кустодії Святого Хреста Ордену Братів Менших Конвентуальних в Україні, о. Станіслав Пенкала, вікарій Кустодії, о. Микола, о. Славомир і о. Павло. Під час Св. Меси вірні подякували отцю єпископу та отцям францисканцям за їхню душпастирську працю і служіння. Пастирське слово скерував до всіх присутніх о. єп. Едуард.

Велика П’ятниця. У цей день звершується Літургія Страстей Господніх. Вона відрізняється від звичних для нас Св. Мес. Під час Літургії зачитуються Страсті Господні, немає пермінення хліба і вина в Тіло і Кров Ісуса, усі вірні вшановують хрест. Літургію Страстей Господніх очолив о. Павло Одуй, який скерував до присутніх у храмі слово. Хрест, який вшанували богопосвячені особи та вірні був цього року винятковим – він містив реліквію Святого Розп’яття.

У Велику Суботу звершується Літургія Пасхальної Вігілії. Молитва розпочинається перед храмом, де, головний служитель Літургії освячує вогнище і запалює від нього свічку, звану Пасхалом, яка символізує воскреслого Христа. Під час суботньої Літургії зачитується вісім читань зі Старого і Нового Завітів, та Євангеліє про воскресіння Ісуса. Також має місце відновлення обітниць хрещення. Цього дня очолив Літургію о. Славомир Бистрий, а гомілію виголосив о. Микола Орач.

Також після завершення Літургії Великого Четверга та впродовж п’ятниці вірні мали змогу адорувати Ісуса в Пресвятих Дарах у Темниці, а після завершення Літургії Великої П’ятниці та в суботу кожен міг помолитися перед виставленими Пресвятими Дарами біля Божого Гробу.

У неділю, в урочистість Воскресіння Господнього, резурекційну Св. Месу очолив о. Станіслав Пенкала, вікарій кустодії, який скерував до вірних і співбратів, які спільно з ним звершували Євхаристію, слово. На завершення Св. Меси вікарій кустодії склав усім присутнім Великоднє привітання, звернувши увагу на те, що ранами Ісуса ми всі є вилікувані.

Наостанок хочеться додати, що незважаючи на війну, яка триває в Україні, під час Літургій Пасхального Тридення і на резурекційній Св. Месі були присутніми багато парафіян і гостей. Всі спільно молилися про завершення війни та про мир в нашій країні.