100-та річниця народження папи Йоана Павла ІІ

100-та річниця народження папи Йоана Павла ІІ

18 травня відзначаємо 100-ту річницю з дня народження св. Йоана Павла ІІ, папи. Ця свята людина, за свого понтифікату, торкнулася мільйонів людських сердець: розпалила в них віру, зміцнила надію, показала і дала відчути Любов, якою є живий Господь.

Кароль Войтила народився 18 травня 1920 р. у Вадовіцах, біля Кракова, в Польщі.

У 1946 р. він прийняв пресвітерські свячення. У 1958 р. був призначений єпископом-помічником Кракова, а в 1964 р. – архієпископом митрополитом.  У 1967 р. його номіновано кардиналом. 16 жовтня 1978 р. кард. Кароль Войтила був обраний папою, після чого взяв ім’я Йоан Павло ІІ.

За свого понтифікату Йоан Павло ІІ відбув 104 закордонні візити.

Серед країн, в яких побував Святіший Отець є Україна, до якої папа здійснив апостольську подорож у 2001 р. Тоді Святіший Отець відвідав Львів і Київ.

Помер Йоан Павло ІІ 2 квітня 2005 р. у Ватикані, будучи 264-им папою.

До лику блаженних Йоана Павла ІІ зачислено 1 травня 2011 р., канонізація відбулася 27 квітня 2014 р. Процес беатифікації його батьків, Кароля та Емілії, розпочався 7 березня 2020 р.

За життя Йоан Павло ІІ був пов’язаний із Францисканцями.

Якось Святіший Отець, відвідуючи, під час свого першого паломництва до Вітчизни, францисканську базиліку, сказав: «Будучи архієпископом Кракова, я жив поблизу середньовічного францисканського храму і часто ходив туди на особисту молитву, та відправляв Хресну Дорогу. […] Ці хвилини я сьогодні дуже приємно згадую».

Живучи у Кракові, Кароль Войтила любив молитися перед візерунком Матері Божої Страждальної. У п’ятниці Великого Посту майбутній папа приходив до каплиці Страстей Господніх, яка знаходиться по інший бік нави, на особисту молитву Хресною Дорогою.

Під час першого паломництва до Польщі, 9 червня 1979 р., молодий і енергійний папа Йоан Павло ІІ зустрівся тут із хворими людьми.

У 1991 р. папа повторно навідався до базиліки св. Франциска Ассізького, де молився біля гробу бл. Анжели Салави. Під час цього візиту папа зустрівся з сім’ями двох францисканських мучеників (сьогодні вже благословенних: о. Михайла Томашека і о. Збігнева Стшалковського), які кілька днів перед тим були вбиті терористами в Перу.

Брати Францисканці Конвентуальні також пов’язані з Апостольським Престолом. Впродовж багатьох століть вони служать вірним з усього світу через Таїнство Сповіді в базиліці Святого Петра у Ватикані, у тому числі є сповідниками Святіших Отців.

У львівському Санктуарії св. Антонія, де душпастирське служіння здійснюють Брати Францисканці Конвентуальні, кожного 16 дня місяця має місце молитва за заступництвом св. Йоана Павла ІІ. Також тут знаходяться реліквії папи, які подарував львівському костелу секретар Йоана Павла ІІ архієпископ Мечислав Мокшицький.

Цікаво знати.

27 жовтня 1986 р. Йоан Павло ІІ вперше запросив представників головних релігій світу та християнських віросповідань до Ассізі, щоб там, різними мовами, молитися про мир. У місті св. Франциска зустрілися християни, євреї, мусульмани, індуїсти, буддисти та представники інших релігій із усього світу, переконані в тому, що справжній мир можна осягнути лише через глибокі відносини з Богом під час молитви. Святіший Отець вибрав Ассізі місцем спільної молитви з огляду на винятковість міста і святість його Покровителя. Адже св. Франциск міг зруйнувати будь-який бар’єр дискримінації та визнати всіх людей і всіляке створіння братами і сестрами.