25-ЛІТТЯ СВЯЩЕНСТВА

25-ЛІТТЯ СВЯЩЕНСТВА

У Храмі св. Антонія у Львові 1 вересня цього року відбулася виняткова Урочистість. 25 річницю пресвітерського рукоположення святкував настоятель парафії та монастиря св. Франциска – о. Владислав Лізун OFMConv.

Урочистість розпочалася ще 15 серпня, в річницю свячень, на Кальварії Пацлавській, неподалік Перемишля, куди вже впродовж багатьох років мандрують паломники з України, щоб вшанувати Божу Матір в день її Внебовзяття. Саме там з рук єпископа Едварда Бялогловського о. Владислав прийняв сан священика та розпочав своє пресвітерське служіння. Після 4 років перебування на Кальварії Пацлавській, у 1992 р. о. Владислав вирішив поїхати на сусідню Україну і залишився тут на довгі роки. Зараз він найстарший францисканець серед братів на Україні та має багатий досвід нелегкого життя священика, яким прийшлося відбудовувати Церкву після довгих років комуністичного режиму. Про це свідчать перелічені місцевості на пам’ятному образку – Винники, Львів, Щирець, Диб’янка, Семенівка, Наварія, Галич, Більшівці, Єзупіль, Львів.
Словом Божим з вірними, які чисельно зібралися з цієї нагоди в Санктуарії св. Антонія на вул. Личаківській, поділився старший брат Ювіляра, О. Юзеф Лізун OFMConv, доктор філософії та викладач у Краківській Семінарії Францисканців. У своїй проповіді він звернув увагу на те, що будувати та ремонтувати – це життєва пристрасть його брата, але не можна заперечити визначного вкладу о. Владислава в будівництво духовної споруди – Церкви, особливо тут, на цій землі, де о. Владислав провів 21 рік свого священичого життя. Роздумуючи над тим, яким повинен бути святий священик, о. Юзеф закликав до молитви в намірі нових покликань та наголосив, що кожен вірний має участь в Христовому священстві і покликаний проголошувати Євангеліє своїми словами та вчинками.
Святу Месу звершували також шановні гості – о. Ян Нікель, настоятель Кафедрального Храму, о. Владислав Дерунов, настоятель з Мостиськ, Делегат Провінціала на Україні – о. Едуард Кава OFMConv, Директор Загального Душпастирства Митрополичого Управління – о. Славомир Зелінський OFMConv та брати-францисканці з різних місць України. Завершенням Євхаристії став подячний гімн „Te Deum” та слова вдячності і побажань як зі сторони духовенства, польського консульства, спільноти Родини Родин, ІІІ Францисканського Ордену, так і від великої кількості простих людей, в житті та серці яких особистість о. Владислава залишила глибокий слід.

{gallery}lviv/13.09.01{/gallery}