Ювілей 600-річчя св. Йоана з Дуклі

Ювілей 600-річчя св. Йоана з Дуклі

Вже стало традицією, що кожного року у давньому бернардинському храмі Львова на честь покровителя міста св. Йоана з Дуклі служиться Свята Меса, яку завершує процесія з його мощами до львівської Катедри. Однак цього року святкування відбувалося особливо урочисто, що пов’язано з ювілеєм 600-річчя народження Святого.

Це урочисте святкування розпочалося молитовним приготуванням до Євхаристії, яке відбулося з допомогою францисканців та молоді з храму св. Антонія, а о 15.00 розпочалася урочиста Літургія з участю єпископів з Польщі та України, великої кількості священиків Львівської архідієцезії та прибулих гостей, зокрема з Ордену Бернардинів, а також священиків інших конфесій – православних та вірмен. Святу Месу очолив митрополит львівський Мечислав Мокшицький, а слово Боже до чисельно зібраних вірних проголосив архієпископ Петро Мальчук з Києва.
У проповіді ординарій Київсько-Житомирської дієцезії, який також належить до Ордену Братів Менших і є співбратом св. Йоана з Дуклі, наголосив, що Львів є винятковим містом, який має свого великого покровителя, а таким привілеєм не кожен може похвалитися. Він також зазначив, що як перлина народжується від страждання, так плодом страждання Христа був Святий Дух, якого Ісус дав своїм послідовникам. Саме цей Дух змінює людину, якщо вона Його приймає, бо також можна заради Ісуса зректися всього, але так Його насправді і не зрозуміти. Св. Йоан з Дуклі може бути прикладом досконалого розуміння Христа, адже він пізнавши своє покликання, наповнився Ісусовим духом і як священик по Божому серцю служив до останніх днів життя мешканцям Львова, незалежно від того, чи це були поляки, українці чи вірмени. Так само св. Йоан і після смерті огортає своєю опікою львів’ян, незалежно від їхнього походження, про що свідчать чудеса та благодаті випрошені за його заступництвом. На завершення Архієпископ побажав молитви і опіки св. Йоана всім присутнім, щоб вони могли прийняти всі ті благодаті, які їм вислужив Ісус Христос та Його Духа, тобто присвятити себе служінню ближнім без жодних претензій та очікувань, як цього вчить нас св. Йоан з Дуклі.
Після урочистої процесії вулицями міста, архієпископ Мечислав Мокшицький у акті віддання довірив наше місто і митрополію Богу за заступництвом св. Йоана з Дуклі. Підтвердженням цього акту довіри була молитва літанією до святого Йоана, Покровителя Львова, після якої Отці Бернардини поблагословили всіх присутніх мощами свого співбрата, які згодом можна було вшанувати у Митрополичій Базиліці. Завершенням урочистості став святковий концерт перед храмом.