200 ГЕНЕРАЛЬНИЙ КАПІТУЛ

200 ГЕНЕРАЛЬНИЙ КАПІТУЛ

16 лютого 2013 р. в Асижі в Італії завершився двохсотий генеральний Капітул Ордену Братів Менших конвентуальних. Ця зустріч тривала з 19 січня 2013 р. енеральний Капітул – це зустріч братів, які репрезентують весь Орден. Він відбувається раз на шість років.

В ньому бере участь генеральний міністр, бувші генеральні міністри, генеральні асистенти, провінціали, генеральні та провінціальні кустоші, генеральні делегати та делегати провінції. 88 братів делегатів, які взяли участь у Капітулі представляли братів, що живуть та працюють у Європі, Америці, Азії, Австралії. енерал францисканців о. Марко Таска в посланні, яке скликало Капітул, написав, що завдання зустрічі – це спланувати дорогу Ордену на найближчі роки та окреслити напрямки діяльності.енеральний Капітул має не лише звітний аспект, але також правовий, тому що його завданням є визначити братів, які будуть координувати Орден на центральному рівні в кожному шестиріччі, адже стільки часу триває генеральне керівництво.

Центральна фігура у францисканському Ордені – Генерал, який разом зі своїм Дефініторієм та асистентами, що відповідають за окремі сектори діяльності, творять структуру керівництва та координують життям спільноти, яка розсіяна по всьому світі.

О. Марко Таска, дата нар. 1957 р., відомий своїм всестороннім та багатим пасторальним і формаційним досвідом. Він здобув два ліценціати – з психології та пасторальної теології, був викладачем, форматором та настоятелем у Ордені.

В 2007 р. в Асижі його було обрано 119 наступником Святого Франциска. Нинішній 200 Генеральний Капітул одноголосно підтвердив його мандат на наступне шестиріччя.

Генеральний міністр підкреслив, що конвентуальна Родина володіє всіма необхідними знаряддями, щоб дати відповідь на виклик середовищ, в яких живуть та свідчать про красу життя Євангелієм.

О. Таска ствердив, що францисканці мають, як коріння 800-річної історії (про що нагадує число 200 генеральних капітулів), так і крила, тобто здатність невпинного відродження та фантазії в житті духом св. Франциска в постійно нових реальностях та середовищах

200-сотний Капітул, який відбувався цими днями в Асижі, обрав не лише генерального міністра, але також його найближчих співпрацівників. До складу нового генерального Дефініторія ввійшли: генеральний вікарій о. Єжи Норель, генеральний секретар о. Вінценцо Марколі, о. Яцек Цюпінський (асистент CEO), о. Тадеуш Свьонтковський (AFCOF), о. Мільєнко Гонтіч (CEC), о. Юде Вінклер (CFC), о. Йорге Роландо Фернандез (FALC), о. Бенедетто Баек (FAMC) та о. Йоакін Ангель Агеста Куевас (CIMP).

Окреслений діапазон тем та завдань дуже широкий, починаючи від глибокого процесу реконфігурації конвентуального перебування в країнах, де зародився францисканський рух і де впродовж віків зібралася велика спадщина духовності, культури та мистецтва, творцями, інспіраторами чи меценатами якої були францисканці.

 

Ці видатні з історичної точки зору юрисдикції, які вже однак роками змагаються з проблемами зменшення кількості покликань та високим середнім віком братів, найближчими роками продовжуватимуть вже початий процес об’єднання чи скорочення, а також нові форми співпраці між провінціями чи округами.

Іншого виду заклики чекають францисканців в нових місійних реаліях, де достатньо кандидатів до Ордену, але потребують вони однак солідної людської та християнської формації, яка не завжди легка в складному контексті соціальному, культурному та релігійному даних місцевостей.

Головна вісь цих закликів – це вже розпочата праця, щоб наново відкрити францисканську конвентуальну ідентичність, так щоб в сучасному світі не забракло свіжості та євангелічного ентузіазму Святого Франциска.

Одиним з проявів пошуків власної самосвідомості є, вже розпочата після останнього генерального Капітулу, робота над пристосуванням Конституцій Ордену, які є конкретним виразом францисканського Уставу, до нових географічних та культурних умов сучасного францисканського життя.

Провінцію св. Антонія та бл. Якова Стрепи зі столицею у Кракові представляли: о. Ярослав Захаріяш – провінціал, о. Здіслав Кіяс з Конгрегації Канонізаційних Справ у Ватикані, о. Едуард Кава з України, о. Мар’ян Голуб з Уганди та о. Яцек Лісовський з Перу.
{gallery}akcje/13.02.16{/gallery}